آشنایی با دوربین های مدار بسته گردان یا PTZ

5 اسفند, 1396

استفاده از دوربین های مدار بسته، با اهداف مختلف همانند امنیتی، استفاده در مکان های آموزشی، استفاده از استادیوم های ورزشی و… به کار می روند. لذا انواع و مدل های مختلف این قبیل دوربین ها طراحی و ساخته شده اند که هر فرد متناسب با نیاز خود، بهترین نوع را انتخاب کند. برای مثال هر چه که لازم است حساسیت و کیفیت تصاویر برای شما بالاتر باشد و همچنین فیلمبرداری با جزئیات اهمیت بیشتری از نظر شما داشته باشد، باید از دوربین های مدار بسته مجهز به آخرین تکنولوژی های دنیا استفاده کنید. یکی از این دوربین های در که موارد بسیار خاص استفاده شده و با بهترین کارایی معرفی شده اند، دوربین های مدار بسته گردان نام دارند.

معرفی دوربین مدار بسته گردان

دوربین های گردان (Pan-Tilt-Zoom ) یکی ازا انواع دوربین های مدار بسته است که مهمترین ویژگی آن، قابلیت چرخشی این دوربین هاست. مهمترین ویژگی و مزیت های های این دوربین های مدار بسته عبارتند از:

1-   از طریق این دوربین ها، امکان حرکت و بزرگنمایی تصاویر با استفاده از کنترل از راه دور، مهیا می شود.

2-   مهمترین ویژگی دوربین های مدار بسته گردان این است که شما می توانید از طریق اینترنت، در هر نقطه ای که قرار دارید، شرایط را از راه دور کنترل نمایید. حتی این امکان وجودد دارد که با نصب اپلیکیشن بر روی تلفن همراه، کنترل از راه دور را انجام دهید.

3-   با توجه به قابلیت چرخش در دوربین های گردان، لذا منطقه تحت پوشش برای هر دوربین زیاد شده و در نتیجه نیاز به تعداد کمتری دوربین خواهد بود. دوربین های مدار بسته گردان می توانند به اندازه 360 درجه ای چرخیده و سرعت چرخش آن ها بالاست همین ویژگی، این  امکان را فراهم می کند که در تمامی جهات امکان کنترل محدوده تحت پوشش وجود داشته باشد.

4-   با توجه به بزرگ تر بودن دوربین های مدار بسته گردان نسبت به دوربین های معمولی، در نتیجه اندازه لنز در این دوربین ها بزرگ تر بوده و همین باعث شده است که کیفیت تصاویر ضبط شده، بیشتر شود.

5-   با استفاده از دوربین های گردان، قابلیت بزرگنمایی خودکار همراه با چرخش تصاویر، فراهم شده است.

6-   این دوربین ها دارای پایه ای نیم دایره ای بوده و در نتیجه این پایه، دوربین را در برابر ضربه و یا هر آسیب دیگری حفظ می کند.

7-   با توجه به طراحی ظریف و زیبای دوربین های گردان، با استفاده از آن ها در فضای داخلی، زیبایی دکوراسیون را از بین نمی برند.

8-   در دوربین های گردان، سیستم هوشمند کنترل دما تعبیه شده است که منجر به طولانی تر شدن عمر آن شده و همچنین بدنه دوربین از جنس بسیار مقاوم ساخته شده است.

دوربین مدار بسته , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 + هفده =