آیا دوربین های مدار بسته نیز به سرقت برده می شوند

2 تیر, 1397

شاید شما بر این باور باشید که زمانی که دوربین مدار بسته را در خارج از منزل نصب می کنید، از آن پس، هیچ دزدی به منزل شما نزدیک نخواهد شد و یا هیچ جنایتی در محدوده شخصی شما رخ نخواهد داد ولی لازم است بدانید که یک تصور غلط است زیرا یک سارق به راحتی می تواند صورت خود را پوشانده و بدون این که تصویرش ضبط گردد، دوربین را از جا بردارد. اینجاست که آشنایی با راهکارهای جلوگیری از سرقت دوربین های مدار بسته اهمیت پیدا می کند و لازم می شود که متناسب با نوع دوربین خود و محل های نصب آن، از برخی از این روش ها استفاده کنید.

راهکارهای جلوگیری از دزدی دوربین مدار بسته

1-   بهترین راهکار این است که دوربین ها، همدیگر را پوشش دهند به این معنا که هر دوربین، در گوشه ای از تصویر خود، تصویر دوربین دیگری را داشته باشد تا در صورتی که فردی به سراغ یکی از دوربین ها رفت، توسط دوربین دیگر، تصویر سرقت ضبط گردد.

2-   برای دوربین های مدار بسته خارجی باید کاور گذاشت حال می توانید در کاور دوربین، سنسور لرزشی قرار دهید و این سنسور به یک سیستم اعلام سرقت وصل شود. در این صورت به محض برخورد دست با دوربین و ایجاد لرزش در آن، شما متوجه سرقت خواهید شد.

3-   شما می توانید دقیقا در زیرا پایه دوربین، یک آژیر مخصوص نصب کنید که به محض شل شدن پیچ های دوربین، این آزیر به صدا در می آید.

4-   برخی از سنسورهای هستند که وقتی فاصله شخص تا دوربین، از حد تعریف شده برای سنسور کمتر شود، آلارم سنسور فعال می شود.

5-   یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از سرقت دوربین مدار بسته، استفاده از چشمی الکترونیکی است.

راهکارهای جلوگیری از سرقت دستگاه ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته

برای دوربین های مدار بسته، دستگاهی وجود دارد که با کابل یا بی سیم، داده ها بر روی آن منتقل شده و ذخیره می گردد. حال گاهی ممکن است  که فرد مجرم به دلیل مثبت شدن تصویرش در دوربین، قصد دارد این دستگاه را بدزدد لذا برای محافظت از دستگاه ذخیره کننده، می توان از راه های زیر استفاده نمود:

1-   دستگاه را در جعبه ای محافظ همانند گاو صندوق یا یک جعبه محکم جاسازی کنید.

2-    در صورتی که در کمد، قفسه کتاب، کمد لباس، دیوار و هر قسمت دیگر از خانه، مخفیگاه مناسبی دارید، می توانید دستگاه را در آن قسمت قرار دهید.

3-   همچنین توصیه می کنیم که هر از گاهی، از اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه، یک نسخه بک آپ تهیه کنید.

دوربین مدار بسته , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 11 + 19 =