نکاتی مهم در مورد استفاده از دوربین مدار بسته خودرو

7 مهر, 1397

یکی از اموالی که هر لحظه ممکن اس توسط سارقان یا خرابکاران، تهدید شده و از دست انسان خارج شود، خودرو است. جهت افزایش امنیت خودروها، راه های مختلفی وجود دارد. برای مثال نصب دزد گیر، مسدود کردن مسیر حرکت خودرو با مانع و… . یکی از روش هایی که اخیرا توجه بیشتری را به خود جلب نموده، استفاده از دوربین مداربسته خودرو است.

کاربردهای دوربین مدار بسته خودرو

از این قبیل دوربین ها برای موارد مختلف امنیتی و نظارتی می توان استفاده نمود. برای مثال:

1-   زمانی که شما دوربین مدار بسته را بر روی خودروی شخصی خود نصب می کنید،این دوربین همیشه فعال بوده و در صورتی که سارقی به اتومبیل شما نزدیک شود، تصاویر ذخیره شده، منجر می شود که سارق را سریع تر بیابید.

2-   در متروها، اتوبوس ها و وسایل نقلیه عمومی، برای کنترل راننده بر قسمت هایی عقبی که از دید او خارج است، دوربین های مدار بسته خودرو نصب می گردد.

3-   و یا پلیس، دوربین های مدار بسته را در مکان های مناسب ماشین خود نصب می کند تا در زمان تعقیب و گریز افراد مجرم، بتواند مدرکی از مجرمین کسب کرده و از طریق همین تصاویر، چهره او را شناسایی و یا سرنخی از او به دست بیاورند.

چند نکته در مورد دوربین های مدار بسته خودرو

1-   شما می توانید برای هر نوع خودرو خود، از دوربین های مدار بسته استفاده کنید.

2-   جهت امنیت خودروی خود، سما باید از 4-3 دوربین در داخل خودرو استفاده کنید به گونه ای که از زوایای مختلف فیلم برداری کند زیرا برای مثال اگر دوربین تنها قسمت عقبی ماشین را کنترل کند، سارق می تواند از جهات دیگر، خودروی شما را بدزد و یا به آن آسیب وارد کند.

3-   نکته بسیار مهم در مورد دوربین مدار بسته خودرو این است که این قبیل دوربین ها، از دید افراد مخفی هستند لذا سارقین متوجه ان ها نمی شوند پس این گونه می توان گفت که در واقع دوربین مدار بسته خودرو، از دزدیده شدن خودروی شما جلوگیری نمی کند چون اگر سارق متوجه چنین سیستم امنیتی باشد، به اتومبیل نزدیک نمی شود.

4-   در صورتی که هر گونه خسارتی برای اتومبیل شما رخ دهد که این خسارات تحت پوشش بیمه باشد، شما می توانید از تصاویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته، به عنوان مدرک به شرکت بیمه، استفاده کنید.

5-   زمانی که هوا تاریک می شود، کیفیت تصاویر ضبط شده افت می کند لذا توصیه می کنیم که از دوربین هایی استفاده کنید که دید در شب خوبی داشته باشند و البته باز هم در این حالت باید نور خیابان کافی باشد.

دوربین مدار بسته , , , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 19 − 6 =