استفاده از رک دوربین مداربسته

11 اردیبهشت, 1397

استفاده از دوربین مداربسته تنها در منزل انجام نمی شود بلکه عمده استفاده از این قبیل دوربین ها برای کارخانه ها، شرکت ها و مجتمع های مسکونی و اداری است چرا که تردد در این اماکن زیاد بوده و در نتیجه امکان سرقت و یا هر خطر دیگری بیشتر خواهد بود. به هر حال دوربین مداربسته علی رغم این که نقش امنیتی دارد ولی خود این دستگاه نیز نیاز به محافظت داشته و تمام قطعات آن باید در محفظه ای قرار گیرند تا از هر گونه خسارت در امان باشند. برای این منظور می توان از رک دوربین مداربسته استفاده نمود.

رک دوربین مداربسته چیست

رک در واقع یک محفظه ای است که شما می توانید کلیه متعلقات دوربین مداربسته را در داخل آن قرار داده و از این طریق به حفاظت آن ها کمک کنید. به کمک این محفظه تمامی تجهیزات دوربین مداربسته هم از تغییرات محیطی و هم از خسارت رسانی توسط افراد در امان خواهند ماند.

قست های تشکیل دهنده رک دوربین مداربسته:

1-   درب رک

درب رک هم می تواند تمام شیشه باشد و یا این که از درب شیشه با فریم فلزی استفاده شود به هرحال احتمال شکستن درب تماما شیشه ای زیاد است.

2-   فن

با توجه به این که تمامی قطعات دوربین مداربسته در داخل رک قرار می گیرد لذا باید یک فن در داخل این محفظه وجود داشته باشد تا هوای داخل را خنک کرده و از گرم شدن ان ها جلوگیری شود.

3-     Power Module

قطعه ای است که چندین پریز برق داشه و برای اتصال به برق تجهیزات دوربین مداربسته به کار می رود.

4-   قفسه های داخل رک

داخل رک دوربین مداربسته باید قفسه هایی قرار گیرد تا فضای کافی برای قرار دادن تجهیزات دوربین مداربسته وجود داشته باشد.

5-   بلنک پنل

در مورد تجهیزاتی از دوربین مداربسته که بیشتر حساس هستند باید بلک پنل در جلوی آن ها قرار گیرد تا محافظت بیشتری برای ان ها به عمل آید.

6-   لایت پنل

به منظور ایجاد روشنایی در رک دوربین مداربسته باید یک لامپ فلورسنت در بالای رک از قسمت داخل نصب شد.

انواع رک دوربین مداربسته

1-   رک دیواری

این دسته از رک ها را می توان بر ری دیوار نصب نمود در نتیجه برای شبکه های کوچک و یا بخشی از شبکه های بزرگ استفاده خواهد شد..

2-   رک ایستاده

رک ایستاده بر روی زمین قرار گرفته و در نتیجه به دلیل تحمل وزن بیشتر می توان تجهیزات زیادی را داخل آن قرار داد. لازم به ذکر است که عمق رک ایستاده از رک دیواری بیشتر است.

مشخصات رک دوربین مداربسته

1-   مجهز بودن به قفل امنیتی

2-   داشتن پایه و چرخ جهت جابجایی رک

3-   داشتن ورودی و خروجی برای رد کردن انواع کابل ها

دوربین مدار بسته , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 13 + شش =