استفاده از محافظ برق برای دوربین مداربسته را فراموش نکنید

22 اردیبهشت, 1397

یکی از مشکلاتی که در استفاده از وسایل برقی با آن مواجه هستیم مسئله کم و زیاد شدن ولتاژ برق است که می تواند منجر به آسیب به وسایل شود به همین دلیل است که تاکید می شود هر وسیله مستقیما به برق وصل نشود بلکه باید از محافظ برقی برای آن استفاده شود. یکی از این وسایل، دوربین مداربسته است که حتما باید برای حفظ سلامت و ماندگاری دوربین مداربسته از محافظ های برقی مناسب استفاده نمود.

در این مقاله به بررسی انواع محافظ برق دوربین مداربسته خواهیم پرداخت:

1-   دستگاه UPS دوربین مداربسته

دستگاه  UPS نقش محافظتی برای دوربین مدار بسته را نیز ایفا می کند به این صورت که همانند یک خازن عمل کرده و انرژی الکتریکی را دریافت، ذخیره و سپس به دوربین مداربسته انتقال می دهد از آنجایی که با این کار منجر به حفظ تعادل الکتریکی می شود به همین دلیل از سیستم دوربین مداربسته حفاظت خواهد کرد.

2-   محافظ برق کابل تصویر کوآکسیال
این محافظ برای زمانی ضروری است که می دانید ممکن است خطر رعد و برق و یا ولتاژهای بالا دوربین مدار بسته را تهدید کند به همین دلیل این قطعه به دستگاه ریکوردر وصل شده و کابل های آن روی زمین قرار می گیرد در نتیجه ولتاژهای بالا را به زمین انتقال خواهد داد.

3-   دستگاه استابلایزر در دوربین مداربسته
دستگاه استابلایزر وظیفه ایجاد تعادل در جریان برق وارده به دوربین مداربسته را بر عهده دارد. به هر حال ایجاد نوسانات و کم و زیاد شدن جریان برق در هر لحظه امکان پذیر است. حال دستگاه استابلایزر در دوربین مدار بسته زمانی که جریان از حالت تعادل خارج شود ابتدا به صورت موقت جریان برق را قطع کرده و سپس جریان را به دوربین وصل می کند با این کار نه تنها از وارد شدن آسیب به دوربین جلوگیری می شود بلکه دستگاه های ثبت کننده هم ریست می شوند.

4-   محافظ نوسان برق دوربین های تحت شبکه
با توجه به این که یکی ازا نواع دوربین های مداربسته مورد استفاده، دوربین های تحت شبکه هستند لذا به منظور محافظت از این قبل دوربین ها حتما باید از محافظ مخصوص استفاده نمود. لذا برای این منظور می توانید از میان محافظ برق برای دوربین مدار بسته تحت شبکه که به صورت تک پورت و چند پورت وجود دارد متناسب تعداد دوربین ها و همچنین میزان تغییرات ولتاژ برق بهترین محافظ را انتخاب نمایید.

دوربین مدار بسته ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست − 18 =