اشتباهات متداول در خرید دوربین های مدار بسته

9 دی, 1396

شاید بتوان یکی از بهترین اقدامات تکنولوژی را که باعث افزایش امنیت در محدوده شخصی و همچنین در جامعه شده است، ورود دوربین های مدار بسته به بازار جهانی معرفی کرد. با این فناوری، کنترل مواردی که عملا سخت و حتی غیر ممکن بوده است، ممکن شده است به گونه ای که حتی امکان کنترل از راه دور برای همه افرادی که از این دوربین ها استفاده می کنند، فراهم شده است. با توجه به کارایی های زیاد دوربین های مدار بسته، افراد زیادی به خرید و نصب این قبیل دوربین ها ترغیب شده اند اما متاسفانه برخی افراد در زمان خرید، اشتباهاتی را مرکتب می شوند که پس از راه اندازی متوجه شده و به آن چه مد نظرشان بوده، دسترسی پیدا نخواهند کرد. در این مقاله ما مهمترین اشتباهات در زمان خرید دوربین های مدار بسته را بیان خواهیم کرد:

1-   خرید دوربین ارزان قیمت

توجه داشته باشید که هر چقدر به دنبال کیفیت بالا باشید، باید هزینه بیشتری را نیز صرف کنید. برخی از افراد به دنبال خرید دوربین های ارزان قیمت می روند و انتظار دریافت بهترین کیفیت را از دوربین دارند.

2-   عجله در خرید

با توجه به این که برندهای مختلفی برای دوربین های مدار بسته وجود دارد، شما نباید در خرید عجله کنید چون ممکن است انتخاب شما، از میان برندهای نامعتبر صورت گرفته و در نتیجه کاربرد ایده آل را از دوربین خود دریافت نکنید.

3-   ارجحیت دوربین مادون قرمز به نور مرئی

درست است که دوربین های مادون قرمز، تونایی بالایی در ضبط تصاویر در نور کم دارند ولی نباید فراموش کنید که مزیت های دوربین مدار بسته نور مرئی بیشتر از دوربین های مادون قرمز بوده و انواع مادون قرمز فقط در موارد خاص استفاده می شوند. لذا اگر در محلی که دوربین خود را نصب می کنید، نور کافی وجود دارد، لزومی به خرید دوربین های مادون قرمز نیست.

4-   توجه بیشتر به ظاهر دوربین

خرید دوربین مدار بسته، همانند خرید لباس نیست که ما عاشق ظاهر آن شویم. بلکه باید به دنبال کارایی دوربین و عملکرد آن باشیم. متاسفانه دیده شده است که مشتری در زمان دیدن انواع دوربین ها، سریعا دست بر روی یک دوربین بسیار زیبا گذاشته بدون این که اطلاع داشته باشد این انتخاب، از برند نامعتبر بوده و کیفیت پایینی دارد.

5-   عدم توجه به نیاز خود از دوربین

اگر شما تنها برای یک کنترل ساده، به دوربین مدار بسته نیاز دارید، دلیلی ندارد دوربین های امنیتی قوی را خریداری کنید. و یا اگر محل نصب دوربین، فضایی برای گردش دوربین نیست، نباید هزینه خرید دوربین های گردان را متحمل شوید.

دوربین مدار بسته , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج × سه =