انواع میکروفون مورد استفاده برای دوربین مدار بسته

29 اردیبهشت, 1397

با توجه به این که مهمترین کاربرد دوربین مدار بسته مسئله امنیتی است که ایجاد می کند لذا در این راستا گاهی اوقات نیاز است که صدای منطقه تحت کنترل شنیده شود و به همین دلیل باید از میکروفون در دوربین مدار بسته استفاده شود.

تقسیم بندی میکروفون دوربین مدار بسته:

با توجه به این که امروزه در بازار انواع میکروفون با شکل و قابلیت متفاوت وجود دارد لذا قبل از انتخاب بهتر است با انواع آن آشنا شویم. میکروفون های مناسب برای دوربین مدار بسته بر دو اساس تقسیم بندی می شوند:

تقسیم بندی میکروفون دوربین مدار بسته براساس شکل ظاهری

1-   میکروفون مستطیلی و یا باکس

این نوع از میکروفون کشیده و مستطیلی شکل بوده و بر روی آن پیچی برای تنظیم صدا وجود دارد که به کمک آن می توان تن صدا را کم و زیاد نمود.

2-   میکروفون سوزنی

این دسته از میکروفون به دلیل ظرافت و کوچکی در ساختار به عنوان میکروفون مخفی هم معروف هستند که در دروبین های مدار بسته با هدف ثبت و شنود صدا به صورت مخفیانه به کار می رود. معمولا میکروفون سوزنی را در داکت دوربین مداربسته قرار می دهند.

3-   میکروفون گلفی

میکروفون گلفی در واقع یک میکروفون کوچکی است که داخل محفظه ای شبیه به توپ گلف قرار می گیرد. این محفظه باید بسیار سبک باشد تا قابلیت جاگذاری ان در دوربین مداربسته وجود داشته باشد.

تقسیم بندی میکروفون دوربین مدار بسته براساس قابلیت تنظیم صدا

1-   میکروفون در دوربین مدار بسته آنالوگ

این دسته از میکروفون ها به کمک ی وسیله ورودی صدای DVR یا HVR به دستگاه دوربین مداربسته وصل می شوند و همه میکروفون ها دارای کابل و منبع تغذیه جداگانه هستند. در این دسته از دوربین های مداربسته میکروفون به سیستم DVR  متصل شده و یک  بین دستگاه DVR و میکروفون جریان آنالوگ برقرار می شود.

2-   میکروفون در دوربین مدار بسته تحت شبکه

در سیستم های تحت شبکه میکروفون در داخل دوربین مدار بسته قرار داشته و و سپس صدای ضبط شده به دستگاه NVR  منتقل می شود لذا همان گونه که متوجه شدید در سیستم های تحت شبکه میکروفون به دستگاه NVR  متصل نمی شود بلکه به خود دوربین وصل شده و یا این که از همان ابتدا می توان دوربین های مداربسته را خریداری نمود که میکروفون در داخل آن تعبیه شده است.

تنظیم صدا در میکروفون دوربین مدار بسته:

برخی ای مزیکروفون ها ولوم دار و برخی دیگر بدون ولوم هستند که با کمک پیچ موجود در داخل میکروفون می توانید صدا را تنظیم کنید.

 

کاربرد میکروفون در دوربین مداربسته امینت محل مورد نظر را ارتقا خواهد داد.

دوربین مدار بسته
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 19 − 7 =