دلیل نصب دوربین مدار بسته در مدارس

12 اسفند, 1396

مدرسه، مهمترین سیستم آموزشی برای هر جامعه ای است. در واقع مدرسه خانه دوم برای هر فردی است زیرا نیمی از روز را باید برای تحصیل، در مدرسه سپری کرد که در آن جه افراد مختلفی مشغول به تحصیل هستند. رفت و آمد دانش آموزان با یکدیگر می تواند بر روی خلق و خو و رفتار هم تاثیر گذاشته و در نتیجه شخصیت همدیگر را متاثر کنند. لذا در چنین محیطی که شرایط به این اندازه حساس است، باید همه چیز به گونه ای تحت کنترل باشد که بدون ایجاد احساس ناراحتی برای دانش آموزان، شرایط آموزشی و تربیتی خوبی فراهم گردد. در این حالت، نصب دوربین های مدار بسته، بهترین راهکار است.

شرایط قانونی نصب دروبین مدار بسته در مدارس

براساس مصوبه دولت، تمامی مدارس این امکان را دارند که در همه قسمت های مدرسه به جز داخل کلاس ها، اقدام به نصب دروبین های مدار بسته نمایند و در صورتی که فردی با وجود دوربین در داخل کلاس روبرو شد، می تواند به عنوان تخلف، به آموزش و پرورش اعلام نماید.

مزایای نصب دوربین مدار بسته در مدارس

اکثر افراد در مورد دوربین های مدار بسته در مدارس، تنها همان ذهنیت کنترل از راه دور را دارند اما ما در این قسمت، برخی از مزیت های نصب دوربین در مدرسه ها را بیان خواهیم کرد:

1-   جلوگیری از جرم و خرابکاری در مدرسه

به هر حال در داخل مدارس، همه نوع دانش آموزی وجود دارند. برخی خوب و برخی دیگر متاسفانه شرور هستند. این افراد شرور می توانند منجر به خرابکاری، تخلف، دعوا و حتی منحرف کردن سایر بچه ها شوند. وجود دوربین مدار بسته در مدارس، همانند زنجیری بر دست و پای آن ها قفل شده و اجازه نمی دهد که این دانش آموزان متخلف بتوانند به شیوه خود عمل کنند. حتی اگر در مدرسه جرمی همانند دزدی نیز صورت گیرد، تصاویر ضبط شده، مدرکی برای شناسایی مجرم خواهد بود.

2-   محافظت از وسیله نقلیه دبیران

با توجه به این که این امکان وجود دارد برخی از دانش آموزان از روی قصد، اقدام به خراب کردن و خش انداختن بر روی وسیله نقلیه دبیران کنند، وجود دوربین مدار بسته برای جلوگیری از این کار لازم است.

3-   کنترل ورود و خروج افراد به مدرسه

برای کنترل زمان ورود و خروج دانش آموزان به مدرسه، جلوگیری از ترک مدرسه در زمان کلاس و جلوگیری از ورود افراد متفرقه به مدرسه، لازم است که دوربین مدار بسته در مدارس وجود داشته باشد.

4-   نظارت بر روی سرویس بهداشتی مدارس

متاسفانه یکی از قسمت هایی که در مدارس دانش آموزان خرابکار فرصت کافی برای عملی کردن اهداف خود دارند، همین سرویس بهداشتی است. برای مثال رد و بدل کردن فیلم های مبتذل، آوردن و استفاده از تلفن همراه و… را گذاشتن دوربین مدار بسته در این قسمت، عملا راه برای آن ها بسته می شود.

دوربین مدار بسته , , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 + 2 =