تفاوت دوربین مدار بسته ارزان قیمت و گران قیمت

14 بهمن, 1396

پس از این که اولین بار دوربین های مدار بسته وارد بازار جهانی شدند و انسان ها متوجه کاربردهای مختلف این فناوری امنیتی گشتند، استقبال از دوربین ها زیاد شده و همین مسئله باعث شد که شرکت های مختلف تولید کننده تجهیزات الکتریکی و امنیتی، به سراغ ساخت مدل های مختلف دروبین های مدار بسته بروند. قیمت برندهای مختلف متناسب با کیفیت تولید و عملکرد آن ها، متفاوت است. بر این اساس، برخی از دوربین های مدار بسته گران قیمت و برخی دیگر، ارزان قیمت هستند. اگر بخواهیم تفاوت های عمده میان این دو نوع دوربین از نظر قیمت را بررسی کنیم، باید به موارد زیر اشاره نمود:

1-   کیفیت تصویر(پیکسل )

در دوربین های ارزان قیمت، رزولوشن و کیفیت تصویر معمولی و حتی پایین است زیرا از لنزهای با کیفیت بالا در ساخت دوربین ها استفاده نمی شود در نتیجه شما از این قبیل دوربین ها نباید انتظار داشته باشید که وضوح تصاویر ضبط شده بالا بوده و قادر به تشخیص چهره مجرمین و یا دیدن جزئیات مد نظر باشید.

2-   کنتراست دوربین مدار بسته

منظور از کنتراست دوربین، تفاوت میان روشن ترین و تاریک ترین نقاط تصویر است. در دوربین های ارزان قیمت، کنتراست دوربین پایین است به این معنا که دوربین، قابلیت متعادل کننده نور را نداشته و در نتیجه زمانی که دوربین در فضای باز یا مقابل پنجره قرار گیرد، تصویر، تاریک و نامفهوم می گردد.

 

3-   خدمات پس از فروش برای دوربین مدار بسته

شاید تا به حال با این شرایط مواجه شده اید که یک وسیله برقی را با قیمت ارزان خریداری کرده و پس از مدتی عیبی در این وسیله رخ داده است. در این زمان، نمایندگی فروش ان وسیله، مسولیتی را برای تعمیرات قبول نمی کند. به طور کلی زمانی که یک وسیله برقی همانند دوربین مدار بسته از برندهای نامعتبر خریداری شود، نباید انتظار ارائه گارانتی به دوربین از جانب نمایندگی فروش را داشته باشید. لذا با توجه به این در طول دوران استفاده از دوربین مدار بسته، احتمال بروز عیب در ان وجود دارد، حتما برای خرید این قبیل دوربین ها، به سراغ برندهای معتبر بروید هر چند که گران قیمت هستند.

دو نوع سازمان وجود دارد که تحت هیچ شرایطی حاضر به ارایه خدمات گارانتی یا وارانتی نمی‌باشند. ۱- سازمان‌هایی که دارای بنیه مالی ضعیفی بوده و قلیلی از مشتریان را بعنوان بازار هدف خود انتخاب کرده‌اند. ۲- سازمان‌هایی که به برند و محصول و کیفیت خود ایمان داشته و از راه ارایه ضمانت‌نامه بدنبال جذب مشتریان خود نیستند.

4-   لوازم جانبی دروبین مدار بسته

در دوربین های مدار بسته ارزان قیمت، از لوازم با کیفیت پایین برای راه اندازی دوربین استفاده می شود در نتیجه طول عمر دوربین، زیاد نخواهد بود.

نتیجه گیری :در مقابل نقطه ضعفهای ارائه شده در دوربین های مدار بسته ارزان قیمت ،نقطه قوت این دوربین ها قیمت ارزان آنهاست. و همگان سعی برا انتخاب دوربین ارزان قیمتی را دارند که نیازهایشان را تآمین کند . پس حداقل میتوان از یک کارشناس مشاوره گرفت تا با جانمایی صحیح و انتخاب دقیق محصول ما را به این هدف نزدیکتر نماید تا با حداقل قیمت بتوان شرایط مطلوبی ایجاد نمود. مزیت کار کارشناسی به حداقل رساندن هزینه ها و ریسک های موجود می باشد (با انتخاب صحیح نوع دوربین و جانمایی و نصب وراه اندازی آنها ).

 

دوربین مدار بسته , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 9 + 7 =