دانستنی هایی در مورد دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

31 شهریور, 1397

در مورد دوربین های مدار بسته، یکی از مهمترین قابلیت هایی که همزمان با پیشرفت تکنولوژی در این مورد، به آن ها افزوده شده است، امکان ضبط صداست. دوربین های مدار بسته قدیمی تر، تنها می توانستند تصاویر را ثبت و ضبط کنند و در صورت وقوع جرم، امکان شنیدن مکالمات بین مجرمین وجود نداشت ولی امروزه با نصب میکروفون در دوربین ها، این امکان فراهم شده و شما در کنار تصاویر، می توانید صداها را نیز در اختیار داشته باشید.

چند نکته در مورد دوربین های مدار بسته مجهز به میکروفون

1-   گاهی اوقات دیده شده است که در یک اداره، هیئت مدیره تصمیم برر این دارند که از دوربین های مدار بسته با قابلیت ضبط صدا استفاده کنند. این کار از نظر قانونی، درست نیست ولی تمامی اقدامات امنیتی در داخل اداره باید برای حفظ منافع اداره و همچنین امنینی همه کارکنان صورت گیرد. لذا اگر در این راستا، نیاز به نصب دوربین مدار بسته با میکروفون بود، باید چند مورد را در نظر گرفت:

  • باید در ابتدا آن معضلی که می دانید تنها راه حل رفع آن، ضبط صداست، تعریف و آشکار گردد.
  • مطمئن باشید که هیچ روش امنیتی دیگری به اندازه ضبط صدا، کارایی لازم را ندارند. به عبارت دیگر از نظر قانون باید ثابت شود که شما تمام راه های امنیتی دیگر را به کار گرفته اید و نتیجه ایده آل را به دست نیاورده اید و در نتیجه مجبور به استفاده از دوربین مدار بسته میکروفون دار هستید.
  • با توجه به این که این دوربین های مدار بسته، می توانند صدا را ضبط کنند، لذا باید حریم شخصی کارکنان را رعایت کرده و در محل هایی همانند سرویس بهداشتی، استراحت گاه و… این دوربین ها نباید نصب شوند.
  • باید تمامی کارکنان اداره، از نصب دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا در اداره، آگاه باشند.

توجه داشته در صورت استفاده از این قبیل دوربین ها برای اداره، حتما کیفیت ضبط صدا بسیار بالا باشد.

2-   برای نصب دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا، محدودیتی از نظر قانون وجود ندارد چون قلمرو شخصی شماست. فقط از نظر اخلاقی، باید در زمان ورود مهمان، این مسئله به او اطلاع داده شود.

3-   یکی از مواردی که در آن، نصب دوربین مدار بسته با میکروفون، بسیار مفید و کارآمد هست، در وسایل نقلیه عمومی است. در این حالت، کنترل اوضاع داخلی وسیله بهتر صورت گرفته و همچنین مسافرین از آرامش خیال بیشتری بررخوردار خواهند بود.

دوربین مدار بسته
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست + ده =