آیا با دوربین مدار بسته ضد آب آشنایی دارید؟

30 دی, 1396

یکی از مهمترین کاربردهای دوربین های مدار بسته، کنترل فضاهای بیرون از منزل و ساختمان است. برای مثال دوربین های نصب شده برای کنترل ترافیک، دروبین های مورد استفاده برای مجتمع های مسکونی و… . در این شرایط، دوربین شما با شرایط آب و هوایی فضای بیرونی در ارتباط است. تابش آفتاب، وزش باد و مهمتر از همه، بارندگی ها، بر سلامت دوربین مدار بسته و مدت زمان عمر آن تاثیر می گذارد. در صورت وقوع بارندگی و یا نشستن برف بر روی دوربین، آب وارد این سیستم شده و در نتیجه خراب خواهد شد. توصیه ما بر این است که برای فضاهای بیرونی، حتما از دوربین های مدار بسته ضد آب استفاده کنید.

آنچه باید درمورد دوربین های مدار بسته ضد آب بدانید

1- لازم است بدانید که همه دوربین های مدار بسته، ضد آب نیستند بلکه در صورتی که قصد شما، نصب دوربین مدار بسته در خارج از ساختمان است، حتما باید به فروشنده دوربین، این مطلب را گوشزد کنید تا دوربین ضد آب را برای شما ارائه کند.
2- برخی از افراد گمان می کنند که اگر برای دوربین مدار بسته خود در خارج از ساختمان، یک سایبان نصب کنند، دیگر نیازی به دوربین های ضد آب نخواهد بود. در صورتی که این باور غلط است. در زمانی که بارندگی های شدید همزمان با وزش باد رخ می دهد، این سایبان نیز نمی تواند مانع از ورود آب به داخل دوربین شود. لذا تاکید می کنیم که در هر صورت، برای نصب دوربین در خارج از ساختمان، از انواع ضد آب کمک بگیرید.
3- این امکان برای شما وجود دارد که دوربین مدار بسته معمولی را به دوربین مدار بسته ضد آب تبدیل کنید. در مواقعی دیده شده است که مشتری، یک سیستم دوربین برای فضای داخلی دارد و حالا به دلیل اینکه نیازی به ادامه استفاده از آن دوربین نداشته و به وجود دوربین در فضای خارجی نیازمند شده، قصد دارد این دوربین را برداشته و سیستم دوربین مدار بسته خارجی را از نو خریداری کند. اما ما به شما این مژده را می دهیم که نیازی به هزینه مجدد نیست، بلکه کافی است، تجهیزات ضد آب بودن را خریداری کرده و به همان دوربین معمولی اضافه کنید. حال شما می توانید همان دوربین را در خارج از ساختمان استفاده کنید.
4- برای این که مطمئن شوید دوربین مدار بسته خریداری شده، ضد آب هست یا خیر، می توانید براساس دستورالعملی با آن چه که در دفترجه راهنمای دوربین گفته شده، دوربین مدار بسته را تست کنید.

دوربین مدار بسته ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفت + پانزده =