دوربین مدار بسته هیبریدی چیست

16 بهمن, 1396

در صورتی که مقالات قبلی سایت را مطالعه کرده باشید، متوجه شده اید که دروبین های مدار بسته براساس نوع ذخیره اطلاعات، به سه دسته دوربین های آنالوگ (ذخیره داده ها بر روی DVR )، دوربین های IP (ذخیره داده ها بر روی NVR ) و دوربین های مدار بسته حافظه دار تقسیم می شویم. در دوربین های آنالوگ، اطلاعات بر روی دستگاه نام برده ذخیره می شود ولی در دوربین های آی پی که به نام دوربین های درون شبکه نیز معروف هستند، امکان مشاهده تصاویر از طریق اینترنت نیز وجود دارد. حال فرض کنیم که شما تمایل دارید دوربینی نصب کنید که هم به حالت آنالوگ بوده و هم آی پی. مثلا در یک مجتمع مسکونی، برای قسمت های مختلف، دروبین های مدار بسته آنالوگ نصب شده و کابل کشی ها به درستی صورت گرفته است. حال شما قصد دارید برای قسمت پارکینگ نیز دوربین مدار بسته راه اندازی کنید تا امنیت خودروها حفظ گردد. مسلما در این قسمت اگر بخواهید از دوربین های آنالوگ استفاده کنید، نیاز به کابل کشی فراوانی بوده و دردسر دارد لذا توصیه می شود از دوربین های مدار بسته آی پی برای این قسمت استفاده شود. حال چون شما از دو نوع دوربین استفاده کرده اید، باید سیستم دوربین های مدار بسته هیبریدی مورد استفاده قرار گیرد.

طرز کار دوربین های مدار بسته هیبریدی

در این قبیل دوربین های مدار بسته، نوع دستگاه ذخیره داده ها، HVR نام دارد. این دستگاه نه تنها هاردی برای ذخیره تصاویر دارد و از این نظر شبیه دستگاه DVR است بلکه این امکان را فراهم می کند که اطلاعات بر روی موبایل، کامپیوتر و یا اینترنت قابل رویت باشند و از این نظر نیز شبیه دستگاه NVR است.

مزیت دوربین های مدار بسته هیبریدی

1-   مهمترین مزیت این دوربین، کیفیت آن هاست. به گونه ای که نه در کیفیت تصویر برداری آنالوگ افتی دیده می شود و نه در تصویر برداری آی پی. دوربین های مدار بسته آی پی با بهترین کیفیت، تصاویر هر دو را ارائه می کند.

2-   دومین مزیت دوربین های مدار بسته هیبریدی در این است که امکان راه اندازی آن ها از طریق سیستم های آنالوگ وجود دارد به این معنا که شما با این دوربین ها به راحتی می توانید دوربین های آنالوگ خود را ارتقا داده و از آنجایی که هزینه راه اندازی دوربین های آی پی به صورت جداگانه بسیار بالاست، لذا با دوربین های هیبریدی می توانید با هزینه مناسب، از هر دو نوع ذخیره داده ها استفاده کنید.

دوربین مدار بسته , , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 + 7 =