با دوربین های مدار بسته بولت بیشتر آشنا شوید

28 بهمن, 1396

اگر شما یکی از افرادی هستید که برای هدف مورد نظر خود، قصد خرید دوربین های مدار بسته را دارید، در کنار فاکتورهای مهم بررای خرید دوربین، باید به دو مورد بسیار مهم شامل نوع کاربرد و محل نصب آن، توجه بیشتری داشته باشید. درست است که عملکرد دوربین های مدار بسته اخیرا با پیشرفت تکنولوژی در این زمینه، افزایش یافته است ولی به هر حال، انواع مختلف دوربین ها، بیشتر برای فعالیت های خاص، ساخته شده اند. در این راستا، در میان مدل های مختلف دوربین های مدار بسته، در این مقاله قصد داریم به معرفی دروبین بولت (Bullet) بپردازیم.

معرفی ویژگی های دوربین مدار بسته بولت

اصطلاح بولت، به معنی لوله است. لذا دوربین های مدار بسته بولت، به دوربین هایی گفته می شود که استوانه ای شکل بوده و معمولا جنس بدنه آن ها، از فلز است. اگر بخواهیم به مشخصه های این دوربین اشاره کنیم، لازم به ذکر است که:

1-   معمولا دوربین های مدار بسته بولت برای محوطه های بیرونی استفاده می شوند و دلیل این کاربرد، به دلیل ضد آب بودن و سازگاری با شرایط سخت آب و هوایی به دلیل فرم خاص و شکل دوربین است. البته توجه داشته باشید که منظور از ضد آب بودن، سازش با شرایط آب و هوایی و بارندگی هاست نه این که بتوان دوربین را داخل آب فرو برد.

2-   دوربین های مدار بسته بولت هم به صورت آنالوگ و هم به صورت دوربین های درون شبکه طراحی و ساخته شده اند و در هر دو مدل، کیفیت دوربین در بهترین حد ممکن ارائه شده است.

3-   معمولا هم دید در شب و هم برد دید، برای دوربین های برد بالا است که البته میزان این برد در مدل های مختلف دوربین مدار بسته بولت بستگی به تعداد  LEDهایی دارد که در داخل دوربین به کار رفته است. البته توجه داشته باشید که همیشه بر مفید یک دوربین در شب با مقدار قید شده در دفترچه راهنما، متفاوت است.

4-   از نظر نوع لنز کاربردی در دوربین های مدار بسته بولت این دوربین ها به دو دسته با لنز ثابت و با لنز وریفوکال تقسیم بندی می شوند. لنزهای وریفوکال، امکان تغییر فاصله کانونی را در بازه ای محدود برای کاربر فراهم می کند. در نتیجه با وجود لنزهای وریفوکال، شما می توانید زاویه دید خود را تنظیم کرده و از منطقه خاص مد نظر خود، تصویر برداری بهتری داشته باشید. لذا یکی از عوامل موثر بر قیمت دوربین های مدار بسته بولت نوع لنز کاربردی در دوربین است.

دوربین مدار بسته , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک + سیزده =