آشنایی با دوربین های مدار بسته حافظه دار

16 دی, 1396

مهمترین کاربرد دوربین های مدار بسته، جنبه حفاظتی و امنیتی آن هاست. اکثر افراد در محل کار و یا منزل خود، دوربین های مدار بسته را نصب می کنند تا از اهداف پلید مجرمین و سارقین در امان بمانند. متناسب با هدفی که قرار است دوربین مدار بسته برای آن مورد استفاده قرار گیرد، کیفیت و نوع دوربین انتخابی متفاوت است. برای مثال محل هایی که احتمال بروز خطر بیشتر است و یا در مواقعی که دیدن دقیق جزئیات تصاویر برای ما اهمیت دارد، باید دوربین مدار بسته ای با کیفیت و کارایی بالا انتخاب شود.

اما مسئله مهم در مورد این قبیل دوربین ها، مسئله ذخیره اطلاعات و تصاویر است. به طور کلی دوربین های مدار بسته از این نظر، به دو دسته تقسیم می شوند:

1-   در یک دسته از دوربین ها، نیاز به یک دستگاه ذخیره داده ها وجود دارد که با کابل یا به صورت بی سیم، به دوربین متصل شده و در نتیجه همیشه تصاویر در یک منبع، حفظ می شوند.

2-   در دسته دیگر به عنوان دوربین های حافظه دار شناخته شده اند، یک کارت حافظه (SD Card) به خود دوربین وصل شده و تصاویر دوربین، مستقیما به روی این کارت حافظه منتقل شده و ذخیره می شود. در این حالت نیازی به دستگاه ذخیره داده ها و یا سرور مرکزی برای ذخیره نیست.

مزایای دوربین های مدار بسته حافظه دار

1-   مهمترین مزیت این قبیل دوربین ها، راحتی در نصب و راه اندازی دوربین و نیاز به تجهیزات کمتر برای نصب است. چون در این مورد نیازی به کابل کشی یا سرور مرکزی وجود ندارد و تنها به مکانی برای قرار دادن دوربین نیاز است.

2-   به دوربین های حافظه دار هم می توان دستگاه ذخیره داده را وصل کرد و این حالت در مواردی به کار می رود که حساسیت بیشتری در ضبط تصاویر وجود دارد.

3-   مزیت دیگر این قبیل دوربین ها همان گونه که گفته شد، در نصب راحت و نیاز کمتر به تجهیزات دوربین های مدار بسته حافظه دار است.

معایب دوربین های مدار بسته حافظه دار

1-   مهمترین عیب دوربین های حافظه دار، بحث امنیت این قبیل دوربین هاست. به این معنا که اگر دوربین دزیده شود، شما به هیچ اطلاعاتی دسترسی نخواهید داشت زیرا اطلاعات همراه با دوربین، جابجا شده است.

2-   از طرف دیگر، با توجه به کم بودن حجم کارت حافظه ها، لذا نمی توان از دوربین های مدار بسته حافظه دار انتظار ذخیره حجم زیادی از اطلاعات را داشت به همین دلیل تنها در موارد بسیار خاص از این دوربین ها استفاده می شود.

 

دوربین مدار بسته , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 17 − چهارده =