دوربین های مدار بسته دام

18 بهمن, 1396

یکی از دلایل طراحی های متفاوت در مورد دوربین های مدار بسته، بحث نصب و راه اندازی این دوربین ها  میزان قابل رویت بودن آن هاست. بهترین حالت برای دوربین های مدار بسته این است در هر محلی که نصب می گردند، کمتر توسط دیگران دیده شود. بر این اساس، برندهای مختلف تولید کننده دوربین های مدار بسته، سعی بر این دارند که طراحی های ظریف و زیبا را برای این قبیل دوربین ها در نظر بگیرند. یکی از دوربین های مدار بسته که به این مسئله اهمیت زیادی داده است، دوربین های مدار بسته دام (Dome) نام دارند.

مشخصه های دوربین مدار بسته دام

کلمه دام، به معنی گنبد است. اگر به شکل ظاهری دوربین های دام توجه کنید، به شکل نیم دایره ای و گنبدی شکل هستند و به همین دلیل به نام دوربین ها مدار بسته دام معرفی شده اند. مهمترین مشخصه های این قبیل دوربین های مدار بسته عبارتند از:

1-   طراحی شکل ظاهری این دوربین های گنبدی شکل منجر می شود که دروبین کمتر در دید بوده و جلب توجه نمی کنند به همین دلیل معمولا کمتر کسی متوجه وجود دوربین های دام می شود.

2-   مهمترین حسن دوربین های مدار بسته دام، مخفی کردن زاویه دید است به همین دلیل مجرمین نمی توانند زاویه دید مناسب برای پنهان شدن از دید دوربین را تشخیص داده و همین امر، کار آن ها را سخت می کند.

3-   در برخی از مدل های دوربین مدار بسته دام، امکان زوم کردن بر روی نقطه ای خاص و چرخش خودکار، فراهم شده است.

4-   محدوده ای که توسط دوربین های مدار بسته دام پوشش داده می شود، بسیار گسترده است.

5-   یکی از امتیازات دورربین های دام، طراحی آن در دو نوع دوربین آنالوگ و دوربین های درون شبکه هستند بدون این که کیفیت دوربین افت برای هر کدام افت داشته باشد.

6-   در مورد دید در شب و برد دید در تاریکی، لازم به ذکر است که دوربین های مدار بسته دام، از این نظر، کیفیت متوسطی دارند به همین دلیل اگر اصرار بر استفاده از این دوربین در محوطه بیرونی دارید، حتما از پروژکتور مادون قرمز کنار دوربین استفاده کنید.

7-   در دوربین های مدار بسته دام از دو نوع لنز ثابت و لنز وریفوکال استفاده شده و بر این اساس، دو نوع دوربین دام وجود دارد. لنزهای وریفوکال، امکان تغییر فاصله کانونی را در بازه ای محدود برای کاربر فراهم می کند. در نتیجه با وجود لنزهای وریفوکال، شما می توانید زاویه دید خود را تنظیم کنید. مسلما قیمت دوربین های مدار بسته دام با لنز وریفوکال، گران تر است.

دوربین مدار بسته , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 + نه =