در مورد دوربین های مدار بسته مخفی چه می دانید

23 تیر, 1397

دوربین های مدار بسته در انواع مختلف و برای کاربردهای متفاوت طراحی شده و در دنیا عرضه می شوند. برندهای مختلف دوربین های مدار بسته سعی دارند که در ساخت کالاهای خود، از آخرین تکنولوژی ها استفاده کنند تا کارایی و کیفیت دوربین نسبت به هزینه ای که مشتری برای خرید آن تقبل می کند، افزایش یابد. یکی از انواع دوربین های مدار بسته، دوربین های مخفی هستند.

نکاتی در مورد دوربین های مدار بسته مخفی

گاهی اوقات نیاز است که کنترل یک محدوده به گونه ای باشد که دوربین رویت نشود در این زمان استفاده از دوربین های مدار بسته مخفی، نیاز است. در مورد این قبیل دوربین ها، چند نکته لازم به ذکر است:

1-   دوربین های مخفی هم به حالت کابلی و هم بی سیم ساخته شده اند که متناسب با محل نصب و دلیل استفاده از آن، دوربین مناسب باید انتخاب گردد.

2-   کنترلی که برای دوربین ها مدار بسته مخفی طراحی شده است، به دو صورت دستی و ریموت کنترل (کنترل از راه دور) موجود است.

3-   با توجه به این که برخلاف دوربین های مدار بسته معمولی، دوربین های مدار بسته مخفی به گونه ای ساخته و نصب می شوند که کسی متوجه وجود آن ها نمی شود، لذا در موقع نصب، صاحب آن باید مجوز قانونی برای این کار داشته باشد.

4-   هزینه این قبیل دوربین ها پایین بوده و همیشه در دسترس هستند.

کاربردهای دوربین های مدار بسته مخفی

1-   موارد نظارتی

فرض کنید که شما در اداره سمت مدیریت را داشته و مدتی است به عملکرد برخی از کارکنان خود مشکوک هستید، استفاده از این دوربین ها می تواند به شما کمک کند که بدون اطلاع کارمندان، اعمال آن ها را زیر نظر گفته و در صورت مشاهده خرابکاری در اداره، با فرد مورد نظر برخورد کنید.

2-   کنترل موارد قانونی و حقوقی

در مواردی که برای پیگیری های قانونی و تحقیق بر روی پرونده تخلفات، نیاز به کنترل نامحسوس منطقه ای خاص باشد، پلیس می تواند این منطقه را با دوربین مدار بسته مخفی کنترل کند.

3-   دوربین مدار بسته پوشیدنی

انواعی از لباس های پلیس مجهز به دوربین های مدار بسته مخفی هستند یعنی در پشت لباس یا در جلوی سینه، این دوربین ها نصب می گردد. برای مثال یک پلیس برای دستگیری باند قاچاق، مجبور است با لباس عادی در قالب یکی از اعضای آن باند، وارد محل سکونت آن ها شده و از شرایط جرم، تصویر برداری کند.

مکان های مناسب در منزل برای نصب دوربین مدار بسته مخفی

1-   درب ورودی

2-   اتاق نشیمن

3-   اتاق کار

4-   درب حیاط

5-   در محل تراس

6-   محل نگهداری از گاو صندوق، مدارک و…

دوربین مدار بسته , , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده − چهار =