دوربین های مدار بسته HD  را بیشتر بشناسید

5 تیر, 1397

با ورود دوربین های مدار بسته به بازار جهانی و کاربردهایی که روز به روز بیشتر می شود، مسئله ای که برای همه برندهای دوربین های مدار بسته اهمیت دارد، افزایش کارایی آن ها و بهبود کیفیت تصاویر است تا بهتر بتوانند در بازار رقابتی، جایگاه خود را حفظ کرده و ارتقا دهند. به همین دلیل است که انواع دوربین های مدار بسته و مدل های مختلف آن ساخته شده است. یکی از انواع دوربین ها، دوربین های HD  هستند.

معرفی دوربین مدار بسته HD 

دوربین های HD  ، مخفف کلمه  High Definition هستند به این معنا که کیفیت تصاویر در این قبیل دوربین ها بالاست. چند مشخصه این دسته از دوربین های مدار بسته عبارتند از:

1-   با داشتن دوربین های HD ، شما به راحتی می توانید به جزئیاتی همانند چهره افراد، خواندن پلاک خودرو و… دست پیدا کنید.

2-   دوربین های مدار بسته  HD ، هم به صورت آنالوگ و هم به صورت IP در بازار وجود دارند.

3-   کیفیت این دسته از دوربین ها نسبت به دوربین های استاندارد بیشتر است.

4-   رزولوشن تصویر برای دوربین هایHD ، برابر 1 مگاپیکسل است و اگر کیفیت از این مقدار بیشتر شود، در این صورت به آن دوربین مدار بسته Full HD گفته می شود.

دوربین مدار بسته HD آنالوگ

اولین دوربین های مدار بسته که وارد بازار شدند، دوربین های آنالوگ بودند یعنی دوربین هایی که داده ها را بر روی دستگاه، ذخیره می کند و پس از آن دوربین های IP به دنیا معرفی شد که با کمک این دسته از دوربین ها، امکان مشاهده داده ها از طریق اینترنت هم وجود دارد. اما با این حال هنوز هم افراد برای ساختمان های خود از دوربین های آنالوگ استفاده می کنند. در مورد دوربین های مدار بسته HD آنالوگ باید بیان کرد که:

1-   کیفیت این تصاویر با واحد پیکسل بیان می شود.

2-   تنظیمات آن ها ساده است.

3-   برای خرید این دسته از دوربین ها، به هزینه کمتری نیاز است.

دوربین های مدار بسته HD با فرمت IP 

در این دسته از دوربین ها، این امکان وجود دارد که فرد بتواند داده ها را از طریق اینترنت نیز مشاهده کند به همین دلیل به عنوان دوربین های تحت شبکه نیز شناخته شده اند. اگر چه هزینه این قبیل دوربین ها نسبت به حالت آنالوگ بیشتر است ولی مهمترین ویژگی های دوربین ها مدار بسته درون شبکه HD عبارتند از:

1-   برای این دوربین ها محدودیتی برای کیفیت وجود ندارد.

2-   نصب آن ها آسان است.

3-   نیازی به کابل کشی نداشته در نتیجه نصب آن فضای زیادی را اشغال نمی کند.

دوربین مدار بسته ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 × پنج =