فاکتورهای مهم در زمان خرید دوربین های مدار بسته

19 آبان, 1397

استفاده از دوربین های مدار بسته، برای امور مختلف صورت می گیرد. از کنترل یک خانه شخصی تا امور قانونی و سیستم امنیتی پلیس. مسلما هر چه انتظار ما از تصاویر و داده های دوربین مدار بسته بیشتر شود، باید در انتخاب خود، به سراغ دوربین هایی برویم که کیفیت بالاتری داشته و کارایی آن بیشتر باشد. لذا در زمان خرید دوربین های مدار بسته، چند فاکتور را باید مد نظر قرار داد:

1-   کارایی مد نظر

اولین و مهمترین فاکتور در خرید دوربین مدار بسته، انتظاری است که ما از داده های ذخیره شده دوربین داریم. اگر می خواهیم تصاویر ضبط شده با تمام جزئیات و بهترین کیفیت رویت شوند، یعنی حساسیت ما برای این تصاویر بیشتر است لذا باید دوربینی انتخاب گردد که وضوح بالایی داشته، دید آن در شب عالی باشد، امکان زوم کردن بر روی مناطق مختلف وجود داشته باشد و…. . یا برای مثال اگر قصد دارید دوربین شما مخفی باشد، این مسئله نیز باید در نظر گرفته شود.

2-   هزینه خرید

آن چه که مسلم است، در تمام خریدهایی که داریم، بحث قیمت، بحثی غیر قابل انکار است. اکثریت ما به دنبال خرید یک دوربین مدار بسته عالی با کیفیت مناسب و قیمت مناسب هستیم.

3-   محل نصب دوربین

دوربین های مدار بسته یا در خارج ساختمان نصب می گردند و یا در داخل. مسلما دوربین های خارجی، دارای کاور بوده تا تغییرات آب و هوایی بر روی آن ها تاثیر نگذارد و همچنین باید دقت بیشتری داشته باشند زیرا نور در شب به شدت کم می شود. لذا در زمان خرید دوربین، شما باید به خریدار بگویید که برای کدام قسمت، به دوربین نیاز دارید. در محل نصب دوربین باید دقت کنید که آیا فضای کافی برای چرخش دوربین وجود دارد یا خیر  پس از آن در انتخاب دوربین با این کارایی اقدام کنید.

4-   نحوه انتقال داده ها

آیا می خواهید دوربین شما کابل دار باشد و یا بی سیم؟ این مورد در زمان خرید دوربین اهمیت زیادی دارد. اگر برای شما مهم است که اتصالات دوربین حتی المقدور پنهان بوده و دم دست نباشد، استفاده از دوربین های مدار بسته بی سیم توصیه می گردد.

5-   داشتن گارانتی

و اما یک مسئله مهم در خرید دوربین مدار بسته، داشتن ضمانت نامه است. این امکان وجود دارد که در همان لحظه نصب و راه اندازی دوربین و یا در مدت زمان استفاده از آن، دوربین شما دچار خرابی شود. در این زمان اگر دوربین مدار بسته، ضمانت نامه داشته و این خرابی در مدت زمان گارانتی رخ بدهد، نمایندگی مربوطه موظف به حمایت از کالای خود بود و کلیه خدمات تعمیر و یا تعویض دوربین مدار بسته باید به صورت رایگان صورت گیرد.

 

دوربین مدار بسته , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × 4 =