فاکتورهای موثر بر قیمت خرید و نصب دوربین مدار بسته

27 شهریور, 1397

استفاده از دوربین های مدار بسته، در سال های اخیر، بیشتر شده است. مهمترین کاربرد این دوربین ها، جنبه امنیتی آن هاست. مشتریان به منظور برقراری امنیت در محل سکونت، محل کار و… ، دوربین های مدار بسته را نصب می کنند تا افراد متخلف با دیدن دوربین ها، از دزدی یا هر گونه تخلف در آن محل، صرف نظر کنند. در خرید هر کالایی، آن چه اهمیت زیادی دارد، قیمت تمام شده کالاست. در مورد دوربین های مدار بسته، قیمت تمام شده دوربین از خرید تا نصب آن، به چند عامل بستگی دارد:

1-   برند دوربین مدار بسته

قیمت دوربین ها در میان برندهای مختلف متفاوت است. برندهای معتبر که کارایی بیشتری نیز دارند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند و هر چه دوربین مدار بسته ساده تر باشد، قیمت آن کمتر می شود.

2-   هزینه نصب دوربین مدار بسته

در زمان نصب دوربین مدار بسته، تعداد دوربین و نوع آن، بر روی قیمتی که نصاب به عنوان هزینه نصب دریافت می کند، تاثیر گذار است:

–       هر چه تعداد دوربین ها بیشتر شود، هزینه نصب بیشتر خواهد شد. برای مثال هر چه اندازه منزل بزرگتر و تعداد نقاطی که برای کنترل مد نظر دارید بیشتر شود، به تعداد دوربین بیشتری نیاز خواهد بود.

–       هزینه نصب دوربین های مدار بسته داخلی کمتر از دوربین های مدار بسته خارجی است زیرا برای نصب دوربین های خارجی باید کاور و موارد حفاظتی برای جلوگیری از آسیب و خرابی در اثر آب و هوا را در نظر گرفت.

–       این که دوربین شما، کابلی باشد و یا از دوربین مدار بسته بی سیم استفاده شود، بر روی هزینه نصب تاثیر می گذارد. نصب دوربین های کابلی، دردسر بیشتری دارد زیرا علاوه بر نیاز به کابل کشی و نصب داکت، نیاز به سوراخ کردن دیوار هم وجود دارد لذا هزینه نصبشان بیشتر از دوربین های بی سیم است.

3-   تجهیزات دوربین مدار بسته

منظور از تجهیزات دوربین، کلیه مواردی است که باید با دوربنی همراه باشد تا ضبظ و خیره سازی تصاویر صورت گیرد. برای مثال خرید دستگاه DVR و  NVR ، صفحه نمایشگر، هارد ذخیره داده ها و…

4-   کیفیت مد نظر از تصاویر

این مسئله بسیار مهم است که شما چه کیفیتی را از تصاویر مد نظر دارید. برای مثال در مورد دوربین های مدار بسته خارجی باید کیفیت تصاویر به ویژه در شب، بیشتر باشد لذا باید هزینه بیشتری صرف خرید یک دوربین با کیفیت شود. به طور کلی میزان وضوح تصاویر، دید در شب، اهمیت داشتن بررسی جزئیات تصاویر برای شما و… بر روی قیمت دوربین مدار بسته تاثیر می گذارد.

دوربین مدار بسته , , , , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × چهار =