فناوری Triple Stream در دوربین مداربسته

6 آبان, 1397

همزمان با پیشرفت علم و فناوری، دوربین های مدار بسته نیز همواره در حال تغییر به سمت بهترین عملکرد هستند. مهمترین نقش دوربین مدار بسته برقراری امنیت در محلی است که دوربین نصب شده است به همین دلیل باید تمهیداتی به کار گرفته شود که تصاویر با کیفیت بالا ثبت و ضبط شوند. در این راستا فناوری Triple Stream در دوربین مداربسته قابلیت بالایی را به این سیست بخشیده است.

واژه Stream به چه معناست

از نظر لغوی  Stream به معنی جریان است. به این معنا که آن چه از دوربین مدار بسته به عنوان خروجی به دست می آید جریان نام دارد. اولین دوربین های مدار بسته یک خروجی جریان داشتند. پس از آن  فناوری Dual Stream به دوربین های مدار بسته افزوده شد. با کمک این فناوری این امکان وجود داشت که از هر دوربین مدار بسته دو خروجی گرفته شود که تصاویر هر یک با دیگری متفاوت بوده و هر کدام با هدف مشخص ثبت می شدند به این صورت که تصویر با کیفیت برای پخش تصویر در سیستم و تصویر دوم جهت اعمال نظارتی کارایی داشتند. تا این که در آخرین تغییرات دوربین مدار بسته فناروی Triple Stream  تحولی عظیم را به دنبال داشت.

کارایی تکنولوژی Triple Stream در دوربین مدار بسته

با کمک این تکنولوژی این امکان فراهم می شود که از دوربین مدار بسته 3 خروجی به دست آید لذا از نظر امنیتی دوربین های مدار بسته با قبلیت  Triple Stream از رتبه بالاتری برخوردار هستند. زمانی که دوربین روشن است همزمان 3 ویدیو را با 3 کیفیت ثبت و ضبط می کند که هر خروجی را می توان بر روی یک صفحه نمایشگر به صورت همزمان تماشا نمود. اما حتما این سوال پیش می آید که داشتن 3 تصویر در یک لحظه  با 3 کیفیت متفاوت چه مزیتی دارد. آن چه که تصاویر ضبط شده در اختیار ما قرار می دهند به صورت زیر خواهد بود:
1-    تصویرری که بهترین کیفیت را دارد باید برای نمایش دادن در سیستم نظارتی به کار گرفته شود. این تصویر رزولوشن بالایی دارد. به عنوان مثال تصاویری که بر روی مانیتورهای مغازه ها در لحظه نمایش داده می شود در همین دسته قرار دارد.
2-    کیفیت تصویر دوم کمی پایین تر است و معمولا در کنترل از راه دور از طریق اینترنت، برای مشاهده تصویر از طریق موبایل و یا تبلت، خروجی دوم به کار گرفته می شود.
3-    اما جالب است بدانید که رزولوشن خروجی سوم حاصل از فناوری Triple Stream متغییر بوده و کاربر متناسب با هدفی که از ضبط آن دارد می تواند رزولوشن تصویر سوم را تعیین نماید.

دوربین مدار بسته
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 + یازده =