درمورد قابلیت تشخیص نفوذ (Intrusion Detection) دوربین مداربسته چه می دانید؟

19 خرداد, 1397

در مورد بحث امنیت محل کار و یا منزل روش های مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها بهره مند شد. اما مسلما همیشه بهتر است راهی را انتخاب کنیم که بهترین کارایی را داشته و در راستای برقراری امنیت به خوبی عمل می کند. با توجه به آن چه گفته شد استفاده از دوربین مداربسته به عنوان بهترین راهکار شناخته شده است چرا که در صورت سرقت و یا هر اتفاق دیگری قادر است که تصاویر را ثبت و ضبط نماید. به ویژه این که امروزه با افزوده شدن قابلیت تشخیص نفوذ به دوربین های مداربسته، قدرت امنیت این سیتم های نظارتی افزایش گشته است.

منظور از قابلیت تشخیص نفوذ دوربین مداربسته چیست

قابلیت تشخیص نفوذ یک قابیلت در دوربین های مداربسته تحت شبکه است که به منظور شناسایی ورود غیر مجاز افراد در محدده تعریف شده به کار می رود. نحوه عملکرد این قابلیت بدین صورت است که ابتدا باید محدود غیر مجاز را برای دوربین مداربسته تعریف کنید. زمانی که فردی به این محدوده غیر مجاز وارد شود آلارم دوربین فعال شده و از طریق صدا و یا ضبط ویژه تصاویر، هشدار خواهد داد.

مهمترین مزیت های استفاده از قابلیت تشخیص نفوذ در دوربین مداربسته

1-   مهمترین مزیت قابلیت تشخیص نفوذ این است که بهتر می توانید محدوده کاری و یا زندگی خود را کنترل نموده و در نتیجه امنیت بیتر خواهد شد.

2-   از طرفی چون با کمک این قابلیت نیازی به چک کردن تصاویر توسط شخص دیگری نیست لذا از نظر هزینه صرفه جویی خواهد شد.

3-   با توجه به این که قابلیت تشخیص نفوذ ورود غیر مجاز افراد را با آلارم هشدار می دهد لذا سریعا متوجه شده و می توانید برای پیگیری مراجعه کنید.

نحوه فعال نمودن قابلیت تشخیص نفوذ دوربین مداربسته

زمانی که قصد دارید قابلیت تشخیص نفوذ را در دوربین مداربسته فعال کنید نیاز است 3 عمل انجام شود:

1-   در ابتدا باید محدوده غیر مجاز را برای دوربین تعریف کنید. نرم افزارهای موجود در دوربین مدار بسته این امکان را فراهم می کند که حداکثر 4 محدوده فرضی را به عنوان محدوده غیر مجاز مشخص کنید.

2-   در مرحله باید باید زمان به صدا در آمدن آلارم و یا همان زنگ هشدار را تعیین کنید. برای این منظور باید Threshold و یا همان آستانه هشدار را فعال نمایید که بازه زمانی آن در حدود 10-0 ثانیه است.

3-   در نهایت باید حساست دوربین مداربسته را نسبت به ابعادی که باید ضبط کند مشخص کنید. زمانی که گزینه  Sensivity فعال می شود دوربین نسبت به همان ابعادی که برایش تعریف شده حساسیت نشان می دهد که میزان Sensivity می تواند از 100-0 درصد تنظیم شود.

دوربین مدار بسته ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 8 − سه =