مشخصه های یک دوربین مدار بسته ایده آل

24 شهریور, 1397

در بازار جهانی امروز، برندهای مختلفی از دوربین های مدار بسته با کارایی متفاوت حضور دارند و این مسئله باعث شده است که مشتریان در زمان خرید دوربین، در انتخاب از میان همه برندها، کمی دچار سردرگمی شوند. اگر شما بدانید که یک دوربین مدار بسته ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد، مسلما انتخاب مناسبی خواهید داشت. ما در این مقاله، مهمترین ویژگی های یک دوربین مناسب را بیان خواهیم کرد.

1-   سازگاری برای اقلیم های مختلف

برای دوربین های مدار بسته که قرار است در خارج از ساختمان نصب شود، این مسئله اهمیت دارد که مقاومت بیشتری نسبت به آب و هوا و تغییرات شرایط جوی داشته باشد.

2-   اندازه مناسب

هر چه تکنولوژی پیشرفت می کند، دروبین هایی با اندازه کوچک و طراحی زیباتر تولید می گردند. لذا در انتخاب دوربین، به ویژه برای خارج از ساختمان، به سراغ دوربین هایی بروید که فضای کمتری را اشغال کرده و کمتر در دید قرار دارد.

3-   امکان کنترل از راه دور

وقتی دوربین شما به کنترل از راه دور مجهز باشد، شما را قادر می سازد که از طریق اینترنت یا اپلیکیشن، بتوانید شرایط محیط را تحت کنترل خود داشته باشید.

4-   انعطاف پذیری بالا در عملکرد

مسلما دوربین هایی که از امکان چرخش به همه جهات، بزرگنمایی تصویر، لنز خودکار و… بهره مند باشد، باعث می شود که انعطاف پذیری دوربین بالا رفته و در نتیجه عملکرد آن بیشتر شود.

5-   کیفیت دید در شب

برای دوربین هایی که در خارج از ساختمان نصب می شوند، این مسئله بسیار اهمیت دارد که کیفیت تصاویر در شب به حدی بالا باشد که به راحتی بتوان شرایط را کنترل نمود زیرا امکان تخلفات همانند دزدی در شب، بسیار بیشتر است.

6-   داشتن سیستم ضبط صدا

دوربین های مدار بسته نسل قدیم، تنها تصاویر را ضبط می کردند ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مجهز شدن دوربین ها به میکروفون، این امکان فراهم شده است که دوربین های مدار بسته، اصوات محیط تحت کنترل را ضبط کنند.

7-   کیفیت و رزولوشن بالا

دوربین مدار بسته ای را انتخاب کنید که کیفیت تصاویر ضبط شده توسط آن بالا است به حدی که جزئیات تصاویر به خوبی قابل رویت باشند.

8-   قابلیت شناسایی حرکت

یکی از مواردی که تعیین کننده ایده آل بودن دوربین مدار بسته است، این است که قابلیت شناسایی حرکات و فعالیت های مشکوک را داشته و به صاحب آن اطلاع دهد. در این صورت سیستم امنیتی، قوی تر خواهد شد.

 

دوربین مدار بسته , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 17 + یازده =