چه نمایشگری برای دوربین مدار بسته خود انتخاب کنیم

11 فروردین, 1397

یکی از مباحث مهم در خرید و نصب دوربین های مدار بسته، بحث بازنگری تصاویر ضبط شده است. برای این کار نیاز به یک نمایشگر دارید. البته شما می توانید تنظیمات دوربین را بر روی تلوزیون خود فعال کرده و از آن برای دیدن ویدیوهای دوربین استفاده کنید ولی ممکن است همان لحظه که نیاز به دیدن ویدیو است، شما مشغول تماشای فیلم مورد علاقه خود بوده و در نتیجه مجبور به قطع آنتن و اتصال به دوربین شوید. لذا راهکار دیگر نیز خرید یک مانیتور یا یک صفحه نمایشگر مناسب است. با توجه به این که در بازار، نمایشگرهای مختلف با برندهای متفاوت وجود دارد، شما باید ابتدا تحقیقات کافی انجام دهید تا بدانید متناسب با نیاز خود، خرید چه مانیتوری مناسب تر است.

فاکتورهای مهم در خرید نمایشگر دوربین مدار بسته

1-   اندازه نمایشگر

معمولا در محل هایی که تعداد دوربین مدار بسته بیشتر باشد، از نمایشگرهایی با صفحات بزرگ استفاده می کنند تا تصاویر همه دوربین ها، بر روی یک مانیتور قابل نمایش باشد.

2-   کیفیت و رزولوشن تصویر

اگر دوربین شما بهترین کیفیت را در ضبط تصاویر داشته باشد، مادامی که کیفیت مانیتور شما پایین است، نمی توانید وضوح تصاویر ضبط شده را مشاهده کنید. در نتیجه هر چه مشاهده جزئیات تصاویر برای شما اهمیت بیشتری داشته باشد، باید نمایشگری با رزولوشن بهتر انتخاب شود.

3-   کارایی ساده

نمایشگر انتخابی نباید به گونه ای باشد که کار کردن با آن سخت بوده و در نتیجه در هر بار استفاده از آن، فرد به مشکل برخورد کند. مانیتوری انتخاب نمایید که عملکرد آن ساده باشد و هر فردی به راحتی بتواند از آن استفاده کند.

4-   تطابق با نوع کارکرد

نکته بسیار مهم در خرید نمایشگر دوربین مدار بسته این است که نمایشگر باید با نوع کارایی که مد نظر شماست، تطابق داشته باشد. به عنوان مثال اگر می دانید که اپراتور دوربین مدار بسته به نور حساس است، حتما مانیتوری خریداری شود که امکان تنظیم نور در آن وجود داشته باشد.

5-   قیمت مناسب

بحث اهمیت هزینه خرید، برای انتخاب هیچ کالایی قابل چشم پوشی نیست. ما همیشه به دنبال این موضوع هستیم که بهترین کالا را با مناسب ترین قیمت خریداری کنیم. در مورد مانیتور دوربین مدار بسته نیز در میان برندهای مختلف تحقیق کرده و با توجه به نیاز خود، سعی کنید موردی را انتخاب کنید که هزینه آن سنگین نباشد. البته لازم است بدانید که هر چه اندازه صفحه نمایشگر و کیفیت تصاویر آن بالاتر رود، هزینه خرید آن گران می شود لذا در زمان خرید، به نیاز برای خرید مانیتور خود توجه داشته باشید.

دوربین مدار بسته , , , ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده − سیزده =