30 بهمن, 1393

یکی از مواردی که در افزایش امنیت چه در محدوده زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی می تواند بسیار مفید باشد، استفاده از سیستم دوربین مدار بسته است. استفاده صحیح از این فناوری، منوط به آگاهی مصرف کننده از مزایا و کاربردهای مختلف این سیستم است. در این راستا، در ادامه قسمت قبل، در این مقاله نیز برخی دیگر از کاربردهای دوربین های مدار بسته را شرح خواهیم داد:

4-   کاربرد در صنعت

در کارخانجات به ویژه در فعالیت هایی که احتمال آسیب به نیروی انسانی وجود دارد، وجود دوربین مدار بسته نه تنها کنترل کننده کیفیت کار کارکنان بوده و در نتیجه بهره وری آن ها را بالا می برد بلکه در صورت بروز هر گونه اتفاق در تمام خطوط تولید، سریعا از آن مطلع شده و می توان اوضاع را به سرعت، سامان بخشید.

5-   کاربرد تربیتی و آموزشی

شاید این مورد برای شما نیز جالب باشد که دوربین مدار بسته، چگونه می تواند بر تربیت کودکان و دانش آموزان تاثیر گذار باشد. یکی از اقدامات بسیار مفید مهد کودک ها، کنترل رفتار کودکان در طول روز از طریق دوربین هایی است که در کلاس ها و محوطه مهد کودک نصب شده است. مشاورین این مراکز، هر روز این ویدیوها را چک کرده و از آن ها برای تعیین میزان پیشرفت کودک، تغییرات رفتاری، رفتار اجتماعی او با دیگران و… استفاده می کنند. پس از مشاهده فیلم ها، مشاورین می توانند الگوی پیشرفت کودک را آنالیز کرده و در نتیجه، این موضوع بر روی نحوه آموزش او بسیار موثر خواهد بود.

6-   کمک به ماموران امنیتی

شاید بتوان یکی از مهمترین کاربردهای دوربین های مدار بسته را، کمک به برقراری امنیت اجتماعی دانست. این مورد را با یک مثال بارز که قطعا همه شما از آن مطلع هستید، توضیح خواهیم داد. برای مثال دوربین هایی که امکان زوم کردن آن ها بر روی محل مورد نظر وجود داشته و قابل چرخش هستند، باعث می شود که زمانی که پلیس به موردی مشکوک می شود، به راحتی از طریق همین دوربین ها بتواند مورد را شناسایی کند که در تخلفات جاده ای، به وفور از این مورد استفاده می گردد.

7-   کنترل فروش در فروشگاه های بزرگ

در فروشگاه های بسیار بزرگ، زمانی که مشتریان در میان قفسه ها در حال بررسی اجناس هستند، از دید صاحب فروشگاه و پرسنل آن مخفی بوده و در نتیجه به راحتی می توانند اقدام به دزدی اجناس نمایند. حال اگر برای هر ردیف قفسه، دوربین مدار بسته نصب گردد، کنترل از راه دور بر روی همه قفسه ها وجود داشته و در نتیجه کالاهای فروشگاه مورد سرقت قرار نخواهند گرفت.

 

دوربین مدار بسته ,
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 18 + سیزده =