کیفیت بالای تصاویر دوربین مدار بسته با کمک فناوری  Exir

28 مهر, 1397

دوربین مدار بسته اگر چه کاربردهای فراوانی دارد ولی مهمترین عملکرد آن تاثیری است که بر روی امنیت محل می گذارد. لذا باید این قابلیت را داشته باشد که در تمام ساعات یک شبانه روز تصاویر باکیفیتی را ثبت و ضبط نماید. در طول روز از نظر روشنایی مشکلی وجود ندارد اما در شب باید برای دوربین منبع نوری وجود داشته باشد تا از این طریق تصاویر با وضوح بالا ثبت شوند که برای رسیدن به این هدف در دوربین مدار بسته از تکنولوژی LED  با نور مادون قرمز استفاده می شود. مادون قرمز منبعی از نور است که اگر چه با چشم غیر مسلح دیده نمی شود ولی سنسور دوربین می تواند این نور را شناسایی کرده و  در ثبت تصاویر از آن استفاده کند.

معایب تکنولوژی مادون قرمز در دوربین مدار بسته

1-    امواج مادون قرمز به مرور زمان حرارت دوربین را بالا برده و همین مسئله منجر به تاثیر بر روی سنسور دوربین خواهد شد لذا با گذشت زمان کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته پایین خواهد امد.
2-    با توجه به این که نور مادون قرمز پخش زیادی دارد لذا در صورتی که فرد با دوربین نزدیک شود، تصویر وی به خوبی ثبت نخواهد شد.
3-    در صورتی که در نزدیکی دوربین مدار بسته با تکنولوژی مادون قرمز اجسام فلزی وجود داشته باشد لذا به دلیل تمرکز امواج نور بر روی فلز، سایر مناطق اطراف جسم تاریک شده و سیاه ثبت می شوند.
4-    از دیگر مشکلا دوربین مدار بسته با تکنولوژی مادون قرمز برد کوتاه امواج است که همین مسئله باعث می شود امواج نتوانند از شیشه های ضخیم عبور کنند.

فناوری  Exir در دوربین مدار بسته

به منظور رفع تمامی مشکلاتی که در تکنولوژی مادون قرمز دروبین های مدار بسته وجود داشت، اعمال  فناوری  Exir منجر به ارتقا کیفیت تصاویر در شب شده و با پخش یکنواخت نور مادون قرمز باعث ثبت تصاویر با وضوح بالا می گردد. لذا مهمترین مزیت های فناوری  Exir در دوربین مداربسته عبارت است از:

1-   با توجه به این که با کمک فناوری  Exir  نور متناسب با اندازه معمول صفحه نمایشگر پخش می شود لذا کمترین میزان نویز تصویر در شب رخ خواهد داد.

2-   فناوری  Exir کمک می کند که نور مادون قرمز به صورت کاملا یکنواخت پخش شود و در نتیجه تصویری یکپارچه و باکیفیت ثبت خواهد شد.

3-   لازم به ذکر است که با فناوری  Exirدر دوربین مدار بسته مشکل افزایش حرارت دوربین رخ نخواهد داد چرا که توزیع حرارتی بهتر در دوربین مدار بسته اعمال شده و با کمک این فناوری مقاومت حرارتی بسیار کمتر در طراحی ساختار وجود خواهد داشت.

دوربین مدار بسته
درباره cctvrun

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × یک =